Ако забраната да търгува с ключовия си партньор Qualcomm не

...
Ако забраната да търгува с ключовия си партньор Qualcomm не
Коментари Харесай

ZTE може да изгуби и своя лиценз за Android

Ако възбраната да търгува с основния си сътрудник Qualcomm не е задоволителна, глобите върху ZTE могат да костват на китайската компания даже нейния Android лиценз.

Информацията идва от авторитетната новинарска организация Reuters , която се базира на свои доверени източници. Според тях, в границите на възбраната, наложена от Вашенгтон, производителят най-вероятно ще загуби правото да употребява мобилната операционна система на Гугъл за своите устройства.

Вчера стана ясно, че Вашингтон забрани на китайците да купуват от Qualcomm, като срокът на възбраната е седем години, а решението е на Министерството на търговията.

„ZTE и Alphabet разискват въздействието на глобата, само че към момента не са сигурни по какъв начин това ще се отрази на потреблението на Android“, споделя източникът.

Технически, Вашингтон не може да забрани на ZTE да употребява Android, защото платформата е с отворен код . Това значи, че компанията може да сътвори лична проверка и да я употребява като собствен артикул. Alphabet обаче може да лиши ZTE от своя Mobile Application Distribution Agreement (MADA) лиценз. Това значи, че ZTE няма да получава пакета мобилни услуги на Гугъл, в който влизат значими приложения, достъп до Play Store и др.
Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР