Ако този стил на работа продължи и след ротацията в

...
Ако този стил на работа продължи и след ротацията в
Коментари Харесай

Земеделците прекратяват протестите

„ Ако този жанр на работа продължи и след ротацията в кабинета, още веднъж ще би трябвало след няколко месеца да излизаме с тракторите ", закани се Венцислав Върбанов

Представителите на протестиращите земеделци, които упорстват за оставката на земеделския министър Кирил Вътев и държавното управление, стопират с демонстрациите. Това съобщи пред Нова телевизия Венцислав Върбанов, ръководител на Асоциацията на земеделските производители в България.

„ Днес ще вземем решение, ние минимум желаеме да сътворяваме проблеми. Още повече след изявлението през вчерашния ден на акад. Денков, че той няма да се срещне с нас, тъй като сме желали оставка, ще призовем сътрудниците да спрем и да останем в протестна подготвеност и да забележим по какъв начин ще се развият събитията ”, съобщи Върбанов.

" Не можем да оставим една група хора да вземат решение ориста ни. Тук приказваме за правила. Даваме оценка за работата на министър Кирил Вътев посредством настояването на оставката му ", уточни той.

Илия Проданов от Национална асоциация на зърнопроизводителите съобщи: „ Обявихме протестна подготвеност още през януари и господин Върбанов сподели, че няма потребност от такива дейности. Ние излязохме на улицата, видя се, че се реализираха настояванията. ”

По думите му проблемите в земеделието са от от дълго време: „ Ако се оправят европейските политики и националното законодателство, може би няма да се стига до митинги. Ние сме земеделска страна и би трябвало да се стремим да произвеждаме. Не се дават всяка година спомагателни пари. Това е изключителна помощ поради войната в Украйна. ”

„ Ако този жанр на работа продължи и след ротацията в кабинета, още веднъж ще би трябвало след няколко месеца да излизаме с тракторите. За девет месеца не е направено нищо. Това се назовава управническа стратегия. Най-вероятно в този момент ще спрем митинга ”, добави Върбанов.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР