Доц. Аврамов: Правителството да поиска временна дерогация за внос на петрол и газ от Русия
Ако продължава рецесията в региона на Персийския залив до лятото или до ранната есен, е съвсем 100% несъмнено, че ще има предел на горивата. За това предизвестяват и еврокомисарят по енергетика Дан Йоргенсен, който прикани страните членки да подхващат ограничения за понижаване потреблението на нефт, газ и горива и да се приготвят за дълготрайно спиране на енергийните доставки поради войната с Иран. Това сподели в предаването " България, Европа и светът на фокус " на радио ФОКУС докторът по стопанска система и финансов специалист доцент Йосиф Аврамов.
" Дори и да се спре войната при започване на май, най-вероятно е да се подпише едно по-трайно съглашение. При всички случаи проблеми ще има, само че при тази конюнктура няма да има предел на горивата. Ще има предел вероятно в случай че продължат бомбардировките и военните дейности до лятото или до ранната есен.
Не имам вяра да продължи повече ", сподели доцент Аврамов пред Цоня Събчева.
" Поради блокирането на Ормурзкия пролив и офанзивите против енергийната инфраструктура са изгубени над 12 милиона барела нефт. Но това са данни от предходната седмица. Тази седмица най-вероятно са станали към 20 милиона барела. И заради тази причина икономии са нужни ", сподели още гостът.
Той прикани държавното управление да изиска краткотрайна дерогация на глобите за вноса на петрол и газ от Русия, до момента в който се стабилизират доставките в Европа.
Целия диалог можете на чуете в аудиозаписа.
" Дори и да се спре войната при започване на май, най-вероятно е да се подпише едно по-трайно съглашение. При всички случаи проблеми ще има, само че при тази конюнктура няма да има предел на горивата. Ще има предел вероятно в случай че продължат бомбардировките и военните дейности до лятото или до ранната есен.
Не имам вяра да продължи повече ", сподели доцент Аврамов пред Цоня Събчева.
" Поради блокирането на Ормурзкия пролив и офанзивите против енергийната инфраструктура са изгубени над 12 милиона барела нефт. Но това са данни от предходната седмица. Тази седмица най-вероятно са станали към 20 милиона барела. И заради тази причина икономии са нужни ", сподели още гостът.
Той прикани държавното управление да изиска краткотрайна дерогация на глобите за вноса на петрол и газ от Русия, до момента в който се стабилизират доставките в Европа.
Целия диалог можете на чуете в аудиозаписа.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




