Ако не сте вижали Марта Вачкова с нож в ръка

...
Ако не сте вижали Марта Вачкова с нож в ръка
Коментари Харесай

Марта Вачкова тръгна из гората въоръжена, но за гъби

Ако не сте вижали Марта Вачкова с нож в ръка на открито, в този момент е момента. Но преди да си помислите какво ли не за актрисата, прецизираме, че тя е въоръжена по този начин поради... гъбите, които неотдавна върви рано заран да бере.

Актрисата, която неотдавна се е научила да разпознава гъбите, броди из гората като същински ценител рано заран и бере с копнеж.

" Приготвям ги с масло и чесън на тигана за щерка ми ", споделя Вачкова пред " Телеграф ".

През лятото актрисата и щерка й Рада живеят в къщата им в планината, където природата е извънредно богата. " Докато се разхождам там, накъдето и да погледна, виждам гъби.

Имам другар гъбар, който бере единствено печурки и той ме научи, че би трябвало постоянно с ножче да ги отрежеш, както и че би трябвало да бъдат розовички изпод. Въпреки това постоянно му изпращам фотоси, с цел да ми удостовери дали са ядливи ", издава още актрисата. 

" Ходи се заран доста рано, преди да изгрее слънцето, те напряко светят и те викат. Това е толкоз прелестно прекарване, на разсъмване ", прибавя още с усмивка Марта.

" В този край има най-различни зеленчуци и плодове в другите сезони. Първо узряват дивите ягоди, след това стартират сливите, ябълките, гроздето. Покрай всеки двор има по нещо и те изкушава да си откъснеш от него. Дори се майтапя с щерка ми, че ходя на пазар и каквото си намеря по пътя, това взимам. Събирам си по някое орехче, което е паднало на пътечката, някоя ябълка, а по-късно се прибирам и й споделям, че магазинът е отворен през днешния ден ", споделя още звездата.

" Природата ни дава всичко, най-вече обичам да бера коприва напролет, тя е доста потребна. Затова би трябвало да бъдем положителни към нашата природа и да я чистим. Много се веселя, като видя в селото дечица, които са взели по един плик и събират боклуци от земята, би трябвало да го вършим, тъй като не можем да превъзпитаме всеки един човек ", припомня на всички Марта.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР