Ако има провокации и полети близко до българска територия, трябва

...
Ако има провокации и полети близко до българска територия, трябва
Коментари Харесай

Бивш шеф на ГЩ видя разнобой на властта за НАТО

Ако има провокации и полети близо до българска територия, би трябвало да се вземат своевременни и решителни ограничения. Това съобщи някогашният шеф на защитата и някогашен ръководител на комисията по защита в Народното събрание ген. Константин Попов пред Българска национална телевизия по отношение на напрежението сред НАТО и Русия.

Според него не може министър да има персонални позиции по тематиката, а налага се провеждането на КСНС при президента, с цел да може дълготрайно да се вземат решения за националната ни сигурност. Разнобоят в изпълнителната власт сред ръководещите и съпротива ще ни сложи в доста тежка позиция, предизвести ген. Попов.

Той изясни, че когато се приказва за НАТО, би трябвало да се има поради, че това са 30 страни, които взимат независимо решенията. Въоръжените сили на НАТО са въоръжените сили на обособени страни.

Въоръжените сили са инструмент за осъществяване на политика за реализиране на това, което политиците са решили. Политиците би трябвало да вземат тежките решения и всяко едно закъснение за рационализация на отбранителните качества е огромна игра със сигурността на страната, предизвести ген. Константин Попов.

Според него нерешените въпроси в политиката имат доста сериозен резултат върху всички нас. " Всички ще страдаме, в случай че не взимаме значимите решения ", посочи той.

Ген. Попов настоя да се превъоръжаваме бързо, да се положат старания за превъоръжаването и на сухопътните войски, и на военноморските сили. Нищо съществено не се случи и явно е, че това не е най-строгата рецензия към Министерство на защитата, тъй като просто нищо не става. Политическият сигнал е по-голям, тъй като има разбъркване на пластовете в геополитическото пространство. Там нямаме решение, сподели ген. Попов.

" Ние би трябвало да повишим своите отбранителни качества, тъй като в случай че не искаш война, би трябвало да се готвиш за война ", безапелационен бе той.

Имаме доста сериозна загуба на доверие сред Русия и НАТО. Доверието мъчно се построява и в този момент ще би трябвало да се положат старания, с цел да се възвърне доверието тъкмо по този проблем. Най-трудното сега е по какъв начин да се предотврати експанзията, тъй като ще има пагубни последствия за НАТО, за нас, за Русия и за Украйна, предизвести военачалник Константин Попов.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР