Академик спечели в Свищов с 5:0 отложения двубой от осмия

...

Академик разби Левски

Академик завоюва в Свищов с 5:0 отсрочения дуел от осмия кръг на Северозападната Трета лига против Левски (Левски). Това бе най-малкото с което се отърваха гостите. Интригата изчезна за 22 минути през първото полувреме. В 12-ата най-ниския на терена Георги Горанов откри резултата с глава след центриране от корнер. След още толкоз време Сонер Хюсеин бе изведен отляво и с шут по диагонала вкара за 2:0. Десетина минути преди почивката Константин Цветанов стреля неспасяемо от 30-ина метра и резултата стана типичен. В 68-ата минута Лилян Маринов трансферира отдясно вратаря за 4:0. Пламен Илиев осъществя петия гол след асистенция на Горанов в 79-ата.
" Нормално е да съм удовлетворен от успеха. Повече обаче ме зарадва представянето на всички от нашия отбор, които бяха на терена. Един от най-младите тимове в групата сме. От мач на мач израстваме игрово като тим и това е най-важното “, разяснява треньорът на Акдемик – Евгени Маринов, някогашен футболист на ЦСКА и Славия.
Победата изкачи тима му на осмото място, а има и още един отсрочен домашен мач – с Павликени.