Академик се измъчи доста, но успя да спечели двубоя срещу

...

Академик се измъчи, но победи Шумен

Академик се изтеза много, само че съумя да завоюва дуела против Шумен от НБЛ и отборът завоюва с 83:78 първото си домакинство за новия сезон в НБЛ.

Академик игра без Васил Бачев, Тони Гуджино и Марио Боянов.

Академик започва добре дуела и завоюва първата четвърт с 20:11. Във втората гостите завоюваха с 21:20 и по този начин на полувремето резултатът беше 40:32.

Третата четвърт беше извоювана с 30:21 от гостите от Шумен. В последната четвърт Академик завоюва с 22:16 и съумя да измъкне трагично дуела след 83:78.

Най-резултатни за Академик станаха Робъртс Фрейманис и Адриян Секулов с по 18 точки, Николай Титков приключи с 13, а Томислав Минков добави 12.

За Шумен най-резултатен стана Диян Биелич с 24 точки.

На 13 декември Академик ще гостува на Берое в среща от Балканската лига, а на 17 декември отборът гостува на Балкан в среща от НБЛ.
Източник: trafficnews.bg