Академик (Пловдив) продължава победния си ход в Балканската баскетболна лига.

...

Академик продължава да доминира в Балканската лига

Академик (Пловдив) продължава победния си ход в Балканската баскетболна лига. Тимът записа пети следващ триумф, откакто надви над гостуващия ТФТ Скопие (Северна Македония) с 80:75 (14:16, 22:18, 20:13, 24:28) в среща от група " Е " на конкуренцията. Академик е единственият тим без загуба досега в Балканската лига.

Двата тима изиграха равносилен мач. Гостите завоюваха първата четвърт, само че на почивката домакините имаха задатък от 36:34. Академик изигра доста добра трета четвърт и поведе с 9 точки при 56:47 след тройка на Николай Титков.

В последните 10 минути баскетболистите от Скопие започнаха със серия от 7:2, само че малко по-късно българският отбор направи задатъка си двуцифрен - 64:54. Гостите на няколко пъти сваляха разликата на 4 точки, само че пловдивчани удържаха задатъка си и завоюваха мача.

Николай Николов беше най-резултатен за спечелилите със 17 точки, а по 13 точки прибавиха Йере Вучица и Николай Титков.

За ТФТ Скопие Тайрън Харис вкара 24 точки и направи 9 асистенции, а Ландриъс Хортън осъществя 18 точки.