Академик Пловдив победи със 74:68 (15:20, 25:24, 24:14, 10:10) Берое

...

Академик Пловдив победи Берое в българското дерби на Балканската лига

Академик Пловдив победи със 74:68 (15:20, 25:24, 24:14, 10:10) Берое в българското дерби на Група "В " на Балканската лига по баскетбол за мъже.

В Пловдив домакините трябваше да наваксат закъснение от 12 точки при 28:40, с цел да съумеят да стигнат до третата си победа в три мача в шампионата и да създадат огромна крачка към втората фаза на конкуренцията.

Много мощно Академик игра в третата четвърт, която пловдивчани завоюваха с 24:14. На полувремето те изоставаха с 4 точки при 40:44, само че със серия от 19:5 домакините обърнаха мача.

Най-резултатен за Академик в дуела бе гардът Васил Бачев, който осъществя 18 точки. Към тях националът добави и 8 битки и 7 асистенции. Турчинът Ефе Юртлу приключи с 14 точки и 9 битки, а Николай Титков и центърът Неманя Бешович вкараха по 11 точки

За отбора на Берое, който към този момент е с баланс от 1 победа и 1 загуба, Обина Олека завърши с 15 точки и 9 битки, а Седариън Рейнс вкара 14 точки.