Академик Пловдив победи Черно море Тича с 91:79 (20:16, 28:23,

...

Академик надви Черно море и се изкачи на шесто място в НБЛ

Академик Пловдив победи Черно море Тича с 91:79 (20:16, 28:23, 19:18, 24:22) и се изкачи на шесто място в генералното класиране на Националната баскетболна лига. След шест кръга варненският отбор пък е на предпоследната осма позиция, само че единствено с точка зад днешния си хазаин.

Академик и Черно море вървяха ръка за ръка в резултата през съвсем цялата първа четвъртина, само че пловдивчаните се откъснаха при 18:14 с тройка на Томислав Минков 49 секунди преди края. Адриян Секулов пък собственоръчно усили преднината на Академик до 10 точки при започване на третата част, откакто в границите на минута и 57 секунди означи две тройки и вкара две стрелби под коша.

Академик задържа преднината си в идната част и стартира последната при 67:57. В нея пловдивчаните направиха серия от 12 безответни точки в границите на по-малко от три минути и в последна сметка завоюваха дуела точно с тази разлика.

Академик приключи мача с отличните за баскетбола 42 % вкарани топки от далечно разстояние (13 от 31), а работата беше отборна. Най-много тройки вкара Васил Бачев с четири, като той приключи и с 16 точки. Николай Николов пък бе най-резултатен със 17 точки и девет извоювани битки, а Томислав Минков също бе на крачка от дабъл-дабъл с 14/9.

Черно море вкара единствено седем против 13-те тройки на Академик, а най-хубав мач за варненците направи Мартин Коцев с 15 точки, 10 асистенции и девет битки. Мартин Йорданов също приключи с 15 пункта.