Академик Пллвдив продължи летящия си старт в Балканската лига с

...

Втора поредна победа за Академик в Балканска лига

Академик Пллвдив продължи летящия си старт в Балканската лига с втора победа като посетител. След триумфа над Сигал в Прищина, в този момент пловдивчани победиха със 78:68 черногорския Ибър.

В първата част домакините съумяха да завоюват с 22:14. Втората четвърт пловдивчани се постановиха с 19:15 и на полувремето резултатът беше 37:33.

Третата част завърши при 25:23 за момчетата на Йордан Янков и по този начин преди последната четвърт Академик беше безапелационен и след 20:8 завърши мача в своя изгода със 78:68.

Във вторник Академик се оправи и със Сигал Прищина като посетител с 94:85 и започва с победа в Балканската лига.

Пловдивчани поведоха в класирането на група А с две победи от два мача.

В понеделник пловдивчани одобряват Берое във втория кръг на НБЛ. Двубоят е и първо домакинство през новия сезон за пловдивчани.
Източник: marica.bg