Академик Бултекс 99 загуби със 78:87 (23:22, 10:19, 21:24, 24:22)

...

Академик Бултекс загуби гостуването си на Башкими

Академик Бултекс 99 загуби със 78:87 (23:22, 10:19, 21:24, 24:22) като посетител против Башкими от Косово в мач от Балканската лига по баскетбол за мъже. Това остави пловдивчаните наедно в класирането с албанския Семеен кодекс Тирана, който по-рано през днешния ден отстъпи със 78:99 (17:34, 15:14, 25:22, 21:29) против Рилски състезател.

Академик Бултекс завоюва с точка разлика първата четвъртина, само че втората стартира със серия от 6:2 в интерес на домакините и те поведоха в резултата. Башкими поведе с 11 точки след тройка на Самир Зекичи единствено 1:18 минути преди края на полувремето, а тази разлика се резервира и до сирената в третата четвъртина.

Разликата в резултата продължи да пораства в последната част, като в последна сметка няколко късни стрелби върнаха Академик Бултекс на 11 точки от Башкими, само че в това време и надалеч от успеха. Мартин Дурчев приключи мача с 19 точки, а Дайшон Найт означи 29 за тима от Косово.