Академик беше на крачка от това да победи непобедения до

...

Академик загуби с точка от непобедения Рилски спортист

Академик беше на крачка от това да победи непобедения досега водач в НБЛ Рилски състезател. Пловдивчани изгубиха със 79:78 в невероятна драма в препълнената зала „ Сила “.

Академик започва стремително първата четвърт и поведе с цели 10 точки разлика при 27:17. Втората четвърт беше извоювана с 24:19 от тима на Рилски състезател, а на полувремето пловдивчани водеха с 46:41.

Третата четвърт беше извоювана с 12:11 от Рилски състезател и резултатът беше 57:53 за пловдивчани.

Драматична беше и последната четвърт, в която гостите съумяха да завоюват с 26:21 и по този метод завоюваха дуела със 79:78.
Така малко не стигна на Академик да нанесе първа загуба на водача в НБЛ за този сезон.

Най-резултатен за Академик стана Васил Бачев с 16 точки, 15 добави Александър Милов, а Тайлър Криймър приключи с 13.

За Рилски състезател най-резултатни станаха Чавдар Костов и Димаджио Уигинс с по 18.

Следващият мач на Академик е на 4 февруари – домакинство на Спартак Плевен.
Източник: plovdiv-online.com