Ахмат постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на

...

Ахмат излъга Краснодар с куриозен гол

Ахмат реализира минимална победа с 1:0 в семейството си на Краснодар от 1-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Домакините на “Ахмат Арена” в Грозни се постановиха с куриозно попадение на Бернард Бериша в 28-ата минута, не без помощта и на вратаря Матвей Сафонов.

Ахмат започва мача по-силно и в 10-ата минута Бериша си създаде дузпа, откакто бе препънат на скорост в наказателното поле. Косоварят обаче пропусна от бялата точка.

В 28-ата минута нападателят въпреки всичко се реваншира. Тогава той получи центриране отдясно от Ризван Уциев и с акробатичен удар стреля към вратата, където стражът Сафонов се намеси много нескопосано и разреши на топката да мине през ръцете му за 1:0.

Краснодар също имаше своите благоприятни условия в мача и даже насочи повече удари от своя противник, само че по този начин и не съумя да откри пътя към гола.

Така Ахмат се поздрави с успеха и взе първите си три точки за новия сезон, до момента в който Краснодар остава с нулев актив за момента.