Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира на

...

Адриан Андреев започна с победа на Чаланджър в Полша

Адриан Андреев се класира за втория кръг на шампионата на клей от сериите " Чалънджър " в Шчечин (Полша) с награден фонд 145 000 евро.

Българинът победи на старта участващия с „ уайлд кард " Даниел Михалски от Полша с 6:1, 6:7(4), 6:4. Срещата продължи 3 часа и 5 минути.

Андреев взе първите пет гейма в мача и завоюва първия сет с 6:1.

Във втория сет българинът изостана с 0:3 и 2:5, само че съумя да изравни за 5:5 и стигна до тайбрек. В него Андреев поведе от 2:0 точки, само че Михалски направи поврат и завоюва със 7:4, с цел да изравни сетовете.

Андреев изостана с 1:3 в третия съдбоносен сет, само че завоюва пет от идващите шест гейма.

За успеха си Андреев проработи 11 точки за международната класация. Във втория кръг Адриан ще играе против спечелилия от мача сред седмия в схемата Юго Гастон от Франция и Зденек Колар от Чехия.
Източник: novsport.com