Адриан Андреев отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира

...

Адриан Андреев сервира за спечелване на мача, но отпадна в първия кръг на квалификациите на Уимбълдън

Адриан Андреев отпадна в първия кръг на квалификациите на шампионата от Големия шлем на трева " Уимбълдън ".

При дебюта си в конкуренцията българинът загуби от номер 118 в международната класация Майкъл Мо (САЩ) с 4:6, 6:3, 6:7(10:4) в оспорван дуел, траял съвсем три часа.

Американецът направи пробив в третия гейм по пътя си към триумфа в първия сет. Българинът взе подаването на Мо при започване на втората част, след което поведе с 3:0. Малко по-късно двамата си размениха по един пробив и след 6:3 Андреев изравни резултата.

В третата част българинът започва с пробив, след което взе задатък от 3:1. При 5:4 той сервираше за победа, само че загуби подаването си. Американецът изравни 5:5, направи поврат за 6:5, само че Андреев стигна до нов пробив за 6:6. В тайбрека Мо доминираше, завоюва първите шест следващи точки и след 10:4 затвори мача.

В момента Димитър Кузманов играе в първия кръг на пресявките против някогашния номер 19 в международната класация Хьон Чун (Република Корея).