Абсолютният дебютант ХК Локомотив (Мездра) отстъпи като домакин с 26:34

...

Младите хандбалисти на Локомотив /Мездра/ оказаха сериозен отпор на бронзовия медалист 'Осъм /Ловеч/ /снимки/

Абсолютният дебютант ХК Локомотив (Мездра) отстъпи като хазаин с 26:34 пред ХК Осъм (Ловеч) в среща от втория кръг на мъжкото хандбално състезание на България. Въпреки загубата, възпитаниците на треньора Евгени Йоловски оказаха сериозен отпор на бронзовия медалист през предишния сезон, като през по-голямата част от мача бяха равностойни на своя доста по-опитен противник. Преди началото на дуела в спортна зала „ Арена Вършец “ двата тима бяха поздравени от кмета на община Мездра Иван Аспарухов.
Домакините започнаха по-активно мача и даже поведоха в резултата с 5:2. С съвършени намеси в тези минути се отличи вратарят на младите „ железничари “ Деян Василев, а с техничните си завършващи удари в нахлуване изпъкна разпределителят Илиян Младенов.
Към средата на първото полувреме гостите последователно изравниха играта и на почивката се отдръпнаха с 5 гола задатък - 11:16.
В началото на втората част хандбалистите от града на люляците усилиха своята преднина и през множеството време поддържаха удобна разлика от 7-8 гола. Ключовият миг в срещата бе в 39-ата минута, когато локомотивци се възползваха от численото си предимство на терена и сведоха разликата до 3 гола - 16:19. В последна сметка последният съдийски сигнал на реферския тандем Йонко Вутов - Нено Башев пристигна при резултат 26:34.
Топреализатор на мача стана капитанът на Осъм Виктор Симеонов, който означи 12 точни попадения, повече от половината от които от наказателни удари. 8 гола за гостите добави Преслав Станчев, 6 - Мартин Ангелов.
Най-резултатни за домакините бяха Божидар Симеонов, Илиян Младенов и Милен Валентинов, които осъществиха по 5 гола. Останалите попадения за мездренските хандбалисти вкараха Йордан Тонов - 4, Никола Кръстев - 3, Валентин Гачев и Цветан Цеков - по 2.
ХК Локомотив (Мездра) стартира в състав: Деян Василев, Валентин Гачев, Божидар Симеонов, Милен Валентинов, Йордан Тонов (кап.), Илиян Младенов и Кристиян Веселинов. Впоследствие в игра влязоха Никола Кръстев, Цветан Цеков, Теодор Ангелов, Георги Вълков, Владислав Андреев и Петър Ганев. В групата за мача бяха също Габриел Георгиев и Деян Дачев.
В дербито на кръга Шумен-61 се наложи над Спартак (Варна) с 26:21 (12:12). В останалите срещи се получиха следните резултати: АСТИ-91 (Хасково) - Добруджа (Добрич) 24:22 (11:12) и Левски (Левски) - Чардафон (Габрово) 25:35 (17:13). Пирин-64 (Гоце Делчев) и Локомотив (Горна Оряховица) по стратегия почиваха.
Начело в класирането са Шумен-61 и Осъм (Лч) с по 4 точки, следвани от Пирин-64 (ГД), Локомотив (ГО), Чардафон (Гб) и АСТИ-91 с по 2 т. Седмо-десето място разделят Добруджа (Дч), Спартак (Вн), Левски и Локомотив (Мз) без извоювана точка.
В идващия кръг Локо (Мездра) гостува на Чардафон (Габрово). Двубоят е на 3 октомври (събота) от 15:00 часа в спортна зала „ Орловец “ в града на Рачо Ковача.
Източник: bulnews.bg