АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (АП) — Мохамед Байо вкара в осмата

...

Гвинея напредва към четвъртфиналите на Купата на Африка с късен гол да победи Екваториална Гвинея

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (АП) — Мохамед Байо вкара в осмата минута на добавеното време, с цел да изпрати Гвинея на четвъртфиналите на Африка Купата на нациите с победа с 1-0 над Екваториална Гвинея с 10 играча в неделя.

Мачът вървеше към продължения, когато Ибрахим Диаките центрира за Боя, с цел да преодолее безизходицата с глава в близката греда.

Това на процедура беше последното разиграване на мача, което остави изтощените екватогвински играчи да се свличат на терена. Мнозинството от 36 340 присъстващи почитатели честваха, имайки поради успеха на Екваториална Гвинея с 4-0 над домакина Кот д'Ивоар в предходния мач – резултат, който съвсем нокаутира домакините.

Голмайсторът на шампионата Емилио Нсуе пропусна дузпа в 69-ата минута, когато ударът му от точката срещна десния дирек. Той поддържаше нулевите удари в задачата в играта до този миг.

Дузпата беше отсъдена посредством VAR за нарушаване на бранителя на Гвинея Секу Сила против Ибан Салвадор.