Локомотив 2020 завърза сериозно битката на върха в западния регион

...

Георги Младенов изведе Локомотив 2020 до победа №18 и интригата в ББЛ А група се завърза

Локомотив 2020 завърза съществено борбата на върха в западния район на ББЛ А група. Тимът воден от баскетболната легенда Георги Младенов завоюва с 96:86 дербито на кръга против Спортист Своге в столичната зала „ Сейнт Джордж “. Това е едвам второ проваляне за Своге. Така Локомотив излиза отпред в класирането с 18 победи и 2 загуби, само че Спортист и Хебър са компактно зад него с мач по-малко и баланс 17-2.

Двубоят стартира извънредно оспорвано, като след първата част гостите водеха с 22:19. Отборът от София обаче изигра невероятна втора четвърт, в която означи 38 точки и на почивката се откъсна с 57:39. Голямата разлика не уплаши Спортист и още в третата четвърт отборът стигна до тъждество – 68:68. В заключителните минути отборът от Своге даже направи цялостен поврат, само че Локомотив приключи мощно мача и завоюва.

Гостите играха главно с петима индивида, защото още на втората минута се наложи Джими Хънт да бъде наложително заменен.

Кристиян Ставрев приключи с 22 точки и 9 битки за спечелилите, Самуел Франсис означи 19 точки, Васил Михайлов се разписа с дабъл-дабъл - 18 точки, 10 битки, а Антон Диков добави 15 точки.

За Спортист Дамян Стоянов записа 33 точки, 9 битки и 9 асистенции, Борис Матраков приключи с дабъл-дабъл -21 точки и 12 битки, Васил Голов се разписа с 14 точки, 13 добави Иван Тилев.

Снимка: facebook.com/BulgarianBasketballLeague