9-годишно дете загина при катастрофа в Плевенско
9-годишно дете почина при злополука на пътя Баховица-Николаево, Плевенско, оповестиха от полицията.
Инцидентът е станал на 18 декември, когато 24-годишен водач се е блъснал в железна ограда на мостово оборудване.
Водачът е тестван за алкохол и опиати, като пробите са негативни, добавя dariknews.
Шофьор без брошура пък провокира тежка злополука с потърпевши в старозагорския гръд Николаево, оповестиха от Министерство на вътрешните работи.
Инцидентът е станал на 18 декември на ул. " Тунджа ", когато 29-годишен водач без брошура е минал през оградна мрежа и се блъснал в къща.
Пострадали са четирима души. Водачът е настанен в болница - без заплаха за живота, 26-годишен мъж, пътувал в колата, също е в болница - с заплаха за живота, и двама мъже на 19 и 33 години, които са прегледани и са освободени.
Поради здравословното му положение водачът не е тестван алкохол, като му е взета кръвна проба за разбор.
Петима души са починали, а 36 са ранени при 31 тежки произшествия в страната през последното денонощие, оповестиха от полицията.
В София са регистрирани пет тежки и 31 леки пътнотранспортни катастрофи, при които са потърпевши петима души.
От началото на месеца в страната са станали 297 произшествия с 27 починали и 377 ранени. От началото на годината са регистрирани 6938 пътнотранспортни катастрофи, при които живота си са изгубили 463 души, а потърпевшите са 8742-ма.
При съпоставяне с действителните данни за починалите през същия интервал на 2023 година се регистрират 50 по-малко починали участници в придвижването по пътищата през 2024 година, означават от Министерство на вътрешните работи.
FaceBookTwitterPinterest




