8-о и 12-о място записа България в първия старт от

...

8-о и 12-о място записа България в първия старт от младежкото световно по биатлон

8-о и 12-о място записа България в първия старт от младежкото световно по биатлон.

Валентина Димитрова  отбеляза най-хубавия български резултат в индивидуалния старт от започналато през днешния ден в Обертилиах (Австрия) младежкото Световно първенство по биатлон. Биатлонистката от Сапарева баня  приключи на 8-момясто в крайното класиране при девойките старша възраст  след 4 неточности в стрелбата, оповестиха от Българския олимпийски комитет.

Лора Христова  добави същия брой наказателни минути към своето време и  зае 10-та позиция Лора Радковска  също повали 16 от 20 цели и  финишира 46-та , а  Стефани Йолова  направи 5 неточности при първите три стрелби, но  беше дисквалифицирана  и не приключи конкуренцията.

Световната купа завоюва французойката Жана Ришар  с две наказателни минути.  Среброто е за словенката Лена Репинч  с четири пропуща, а  бронзът е за словачката Ема Капустова  с чиста пукотевица.

По-късно денем ще се състои и самостоятелното на 12.5 км при юношите, където  България още веднъж ще има четирима представители.
Източник: novinite.bg