70-годишната Хранова дори не могла да се „класира“ за минималния

...
70-годишната Хранова дори не могла да се „класира“ за минималния
Коментари Харесай

Каква пенсия взема фолклорната естрада Марги Хранова

70-годишната Хранова даже не могла да се „ класира “ за минималния размер от 467 лв., който влезе в действие от 1 юли

Със 117 лв. под минималната пенсия получава обичаната естрадна звезда Маргарита Хранова. Дори след нарастването от юли пенсията на певицата продължавала да стои закотвена на 350 лв.. „ Дано да не докосвам до нея “, жалва се изпълнителката на „ Устрем “, която в действителност взема едни от най-оскъдните пари в цялата артгилдия, написа вестник Ретро.

70-годишната Хранова даже не могла да се „ класира “ за минималния размер от 467 лв., който влезе в действие от 1 юли, защото и тя сходно на мнозина свои сътрудници имала проблеми с доказването на стажа, които десетилетия наред стоят все по този начин неразрешени. Певицата признава, че към момента в душата си усеща засегнатост, че през 2019 година, когато сама реши да кандидатства за лична пожизнена пенсия в размер на 700 лв., от Министерството на културата отхвърлиха да ѝ я дадат, без да посочат доводи за това. Още тогава Марги се ожали, че най-неприятно ѝ станало не че са ѝ отказали парите, тъй като очевидно е имало хора, които ги заслужават повече от нея, само че че даже нямали доблестта да ѝ се обадят по телефона и да я уведомят, а я оставили да стои в незнание и да се надява, че най-сетне приносът ѝ за културата, творчеството ѝ и дългогодишната ѝ кариера ще бъдат оценени почтено.

„ От 1969 до 1979 година въобще няма никакви документи, дали са изгорели, дали са се изгубили, няма ги и не можаха да се намерят. А тогава беше нашата най-активна активност в Концертна дирекция. Аз започнах през 1971 година с трио „ Обектив “, след това продължих с моята група. След този интервал се намират на места някакви документи. Хонорарите сме си ги вземали, няма я документите, че са ни плащали осигуровките. Според мен е някаква небрежност или са изгорели. Всички ние от това потомство към този момент сме в пенсионна възраст, имаме право на пенсии, през годините сме потвърдили своето наличие на попсцената “, разяснява неуредиците с пенсиите в естрадата Марги.

За да се устоя, тя разчита на концертната си активност, която не приключи даже по време на пандемията и продължаваше да има срещи със своята многочислена аудитория. Освен това главно перо в фамилния им бюджет с нейния мъж Кирил е и тяхната картинг писта в София, от която припечелват добре, изключително през топлите сезони на годината. Марги се води и на заплата като солистка на Ансамбъла на въоръжените сили, откъдето всеки месец на точна дата ѝ изплащат сигурна сума, с която да покрива част от разноските си.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР