7-годишно дете от село Литаково почина в линейка, при опит

...
7-годишно дете от село Литаково почина в линейка, при опит
Коментари Харесай

Прокуратурата разследва болницата в Ботевград заради починало дете

7-годишно дете от село Литаково умря в кола за спешна помощ, при опит да бъде превозено от Ботевград до " Пирогов " нощес, заяви Българска национална телевизия.

В столичната болница се стигнало до напрежение, откакто близки и родственици са създали опит да се саморазправят с медиците, като са счупили прозорец, това е наложило и намесата на полицията.

През деня момичето е откарано за незабавен обзор в Ботевград с болки в корема, няколко часа по-късно е взето решение да бъде преместено с кола за спешна помощ в София. Състоянието му се е влошило по пътя, а опитите на лекарите в " Пирогов " да го реанимират са били безуспешни.

От лечебното заведение зявиха, че няма потърпевши лекари, а детето е било докарано в положение, несъвместимо с живота. Родителите не са поискали аутопсия, а тялото на детето е било освободено за заравяне в Ботевград.

Прокуратурата заяви, че стартира следствие на ботевградската " Спешна помощ " поради небрежност.

35-годишна жена е задържана от полицията поради нападателно поведение и нахлуване над доктор и водач. Инцидентът е станал през миналата нощ пред незабавно поделение на столична болница, съобщи БНР.

Жената се е държала нападателно и е нападнала лидер на кола за спешна помощ и лекарка. Подаден е сигнал в полицията. Пристигналият на място патрул е задържал нападателката. По случая тече следствие.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР