МЗ: Шестима пострадали при катастрофата на АМ Хемус остават за лечение в болница
6 потърпевши при злополука на Автомагистрала " Хемус “ остават за лекуване в болница. Това оповестиха от Министерство на здравеопазването.
ФОКУС , че злополука сред тир и пътнически рейс е станала тази нощ към 1:30 ч. на автомагистрала " Хемус “ на входа на София.
При случая е умрял един човек и са потърпевши общо 16 души – 6 дами, 9 мъже и едно дете на 3 години.
На място неотложно са изпратени няколко екипа на Центъра за незабавна здравна помощ – София.
От министерството оповестяват, че след осъществени прегледи и оказана здравна помощ 10 от потърпевшите са освободени за домашно лекуване. Сред тях са 3-годишното дете и неговата майка.
Шестима души остават приети в болница – трима в УМБАЛ " Св. Анна “, двама във Военномедицинска академия и един в УМБАЛ " Царица Йоанна “ – ИСУЛ.
По информация от лечебните заведения пациентите са в устойчиво положение.
Министерството на здравеопазването благодари на екипите на незабавна помощ и лечебните заведения, както и на Министерство на вътрешните работи и Групово дело " Пожарна сигурност и отбрана на популацията “ за бързата реакция и съгласуваност при преодоляването на обстановката.
ФОКУС , че злополука сред тир и пътнически рейс е станала тази нощ към 1:30 ч. на автомагистрала " Хемус “ на входа на София.
При случая е умрял един човек и са потърпевши общо 16 души – 6 дами, 9 мъже и едно дете на 3 години.
На място неотложно са изпратени няколко екипа на Центъра за незабавна здравна помощ – София.
От министерството оповестяват, че след осъществени прегледи и оказана здравна помощ 10 от потърпевшите са освободени за домашно лекуване. Сред тях са 3-годишното дете и неговата майка.
Шестима души остават приети в болница – трима в УМБАЛ " Св. Анна “, двама във Военномедицинска академия и един в УМБАЛ " Царица Йоанна “ – ИСУЛ.
По информация от лечебните заведения пациентите са в устойчиво положение.
Министерството на здравеопазването благодари на екипите на незабавна помощ и лечебните заведения, както и на Министерство на вътрешните работи и Групово дело " Пожарна сигурност и отбрана на популацията “ за бързата реакция и съгласуваност при преодоляването на обстановката.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




