56 нови камери за контрол на движението по пътищата ще

...
56 нови камери за контрол на движението по пътищата ще
Коментари Харесай

МВР купува още 56 нови камери за контрол на скоростта

56 нови камери за надзор на придвижването по пътищата ще купят от Министерство на вътрешните работи. Информацията бе оповестена в Габрово при разкриване на националното съревнование "Полицай на годината " в наличието на вътрешния министър Младен Маринов, заяви БНР.
Процедурата за пазаруване на новите камери към този момент е задействана.
Припомняме, на 27 септември стана ясно, че четири от новите камери за надзор на скоростта, са дефектни. От КАТ твърдят, че не е ощетен нито един лидер.
Според вътрешния министър Младен Маринов успеваемостта на техническите средства за надзор ще се увеличи, когато проработи единният център за обработка на нарушаванията.
В конкуренцията "Пътен служител на реда на годината " вземат участие чиновници от цялата страна. Състезанията започнаха в 10 часа на централния площад "Възраждане " в Габрово, където бе построен полигон за демонстрации на уменията на участниците в конкуренцията в дисциплините "Автомобилизъм ", "Мотоциклетизъм " и на практика изпит по оказване на долекарска помощ на потърпевши при ПТП.
Преди практическото съревнование, пътните служители на реда са минали теоретичния стадий от състезанието, в който са тествани познанията им по нормативната база, която ползват в работата си.
В Габрово министър Маринов откри националното съревнование "Пътен служител на реда на годината ", което се организира за 26 път.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР