44,5% от учителите не притежават служебен лаптоп, а 22,2% получават

...
44,5% от учителите не притежават служебен лаптоп, а 22,2% получават
Коментари Харесай

Над 44% от учителите нямат служебни лаптопи, в училищата няма пари за безплатен интернет на социално слаби деца |

44,5% от учителите не имат длъжностен преносим компютър, а 22,2% получават краткотрайно, като по-късно им ги прибират. Т.е. техническата осигуреност е на доста криво-ляво равнище. 

Това демонстрира национално изследване на Синдикат „ Образование “ към КТ „ Подкрепа “ във връзка готовността на просветителни институции и учители за работа в електронна среда от разстояние, оповестяват от синдиката с ръководител Юлиян Петров. 

МОН разпореди цифровите средства, които употребяват учителите, да се отключват със длъжностен акаунт, което обремени безпределно доста педагогическите експерти, а 89,9% от тях считат, че този тип надзор над учителите е дискриминация, тъй като няма друга сфера на държавни чиновници, които да са полагани на подобен надзор. 

По отношение на техническите благоприятни условия на новораздадените цифрови средства /с които са обхванати към 5% от учителите/, 71,6% от респондентите считат, че техническите параметри са незадоволителни. 

59,7 % от интервюираните са минали през образование за работа с електронни просветителни платформи през последната година, само че нито един преподавател не е бил обучаван в методика за работа в електронна среда, което би трябвало да включва и одобрен от МОН правилник за наложително потребление на видеокамера, по кое време да се зачита наличие на ученика в отдалеченото образование и още доста други елементи на отдалеченото образование. 

Едва 39% от учителите са получили някакви средства от просветителните институции за работа в електронна среда от своите домове, а 71% от интервюираните считат, че Националната програмата на МОН „ Без свободен час - „ Подкрепа на образованието от разстояние в електронна среда “ е цялостен неуспех и е унизителна за учителите. 

Синдикат „ Образование “ счита, че опитите на МОН да сътвори стратегия за безвъзмезден интернет на учители, при работа в електронна среда е претърпяла цялостен провал и е безапелационен, че в случай че от учебните бюджети се пренасочат средства за интернет към обществено слаби и ромските възпитаници, то неотложно ще се стартира подготовка за митинги и стачки. В учебните бюджети няма такива средства, няма никакви финансови буфери и - в случай че МОН желае да извърши някакъв тип обществена политика, дано обезпечи средства за това.

Тази политика не е била съгласувана със Синдикат „ Образование “ към КТ „ Подкрепа “ на отраслово равнище. 

Учителите считат, че опцията родителите да дефинират отчасти прекосяване на детето им в отдалечена форма по фамилни аргументи е отнемане на ученика от главно конституционно право. 

По-малко от 10% от просветителните институции имат техническо осигуреност за хибридно водене на образователния развой и синдикатът не поддържа толерирането на този способ. 

Учителите не поддържат непрекъснатото тестване, само че инспекцията за антитела, за сметка на РЗИ, би помогнало за точна диагностика на обстановката в учебни заведения и детски градини.

Синдикат „ Образование “ ще отстоява просветителните институции да работят в постоянна форма и да затварят последни след МОЛ-овете, заведенията за хранене, стадионите и градския превоз и другите публични сфери! При съществуване на подозрения или инфектиран възпитаник и преподавател да се подхожда диференцирано, рационално и еднопосочно от санитарните управляващи, а не безредно, както го вършиха до момента!
Източник: offnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР