40 години след Чернобилската катастрофа въпросите остават – беше ли

...
40 години след Чернобилската катастрофа въпросите остават – беше ли
Коментари Харесай

Дискусия на тема "40 години от Чернобилската катастрофа, Авария или престъпление на комунистическия режим" организира посолството на Украйна в София

40 години след Чернобилската злополука въпросите остават – беше ли това драматичен случай или резултат от систематични неточности и прикриване на истината? По този мотив Посолството на Украйна в България провежда полемика в границите на Украинско-българския спорен клуб – събитие, което ще сложи неуместните въпроси и ще потърси почтени отговори.
Днес тематиката звучи по-остро от всеки път. В рамките на полемиката ще бъдат показани акценти върху нови:
обстоятелства и проучвания, в това число непубликувани до момента разбори за аргументите, следствията и скритите измерения на злополуката.заплахите от съветска война и окупация на Запорожката атомна електроцентрала;рискът от нова нуклеарна рецесия в Европа;научени уроци от последици на Чорнобилската авария;последствия от повреда за България (неизвестни или скрити факти);новите данни за Чорнобилската повреда през взор на Украйна.
Участници в полемиката:
Посланикът на Украйна в България, проф. Момчил Методиев (Нов Български университет), проф. Димитър Вацов (Нов Български университет), Тодор Тодоров, народен координатор за България, Сдружение " За замята ".
 
Очакваме ви на 30 април от 17:30 часа!
Входът е свободен.
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР