4 партии в една лодка, без ПП: Докъде ще доведат

...
4 партии в една лодка, без ПП: Докъде ще доведат
Коментари Харесай

4 партии в една лодка, без ПП: Докъде ще доведат разговорите между ГЕРБ, ДБ, БСП и ИТН

4 партии в една лодка, без Политическа партия: Докъде ще доведат диалозите сред ГЕРБ, Демократична България, Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ.

За политиците и хората, за договарянията и споразуменията, за сглобките и невъзможните обединения в

студиото на „ Събуди се “ тематиките разясняват политологът Любомир Стефанов и проф. Росен Стоянов от „ Галъп Интернешънъл Болкан “.

Според проф. Стоянов фотосите от диалозите на партиите, които видяхме през последната седмица демонстрират положително начало.

„ Един натурален естествен европейски развой в изключително напрегната обстановка на очакване от страна
на българите, които извънредно взеха решение да не гласоподават.
Видяхме опит за диалогизиране и надлежно  може би началото на структуриране на един равнопоставен разговор, без значение кой е победил другия “, изясни той.

„ Не ни се е случвало да станем очевидци на обикновено протичане на  коалиционна просвета. Ние не знаем какво е това животно, в случай че и държавните управления да ни споделят, че България се ръководи от съдружни кабинети. Даже Национална движение „Симеон Втори" и ГЕРБ във върховите си точки управляваха с съдружни сътрудници, в никакъв случай не е имало партия, която да ръководи сама “, разяснява Стефанов.

„ Политическите субекти подават една и съща информация, т.е. може да преценим за позитивен обстоятелството, че приказват едно и също. Тоест това значи, че са се договорили най-малко за това “, уточни проф. Стоянов.

По думите му най-вероятно ГЕРБ-СДС няма да подпишат декларацията за санитарния кордон. „ Но някои нейни елементи, които не са противоконституционни и няма по какъв начин да бъдат жалени в даден миг ще намерят място в подобен вид общоподписан текст “, посочи той.

„ България е парламентарна република. Това завръщане в естественото не е толкоз мъчно да го преглътнем. Партиите в действителност ще излъчат един човек, който е министър-председател, не е министър председател. Има огромна разлика. Той ще ръководи 18-20 министри, всеки от които от друга партия “, акцентира политологът Стефанов.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР