4.5 млн.лв ще струва ремонтът на булевард Хаджи Димитър, предаде

...
4.5 млн.лв ще струва ремонтът на булевард Хаджи Димитър, предаде
Коментари Харесай

4.5 млн.лв ще струва ремонтът на булевард Хаджи Димитър

4.5 млн.лв ще коства ремонтът на бул. " Хаджи Димитър ", съобщи кореспондент на Plovdiv24.bg . Това стана ясно по време на първата копка, която направиха двамата заместник-кмета на Община Пловдив - и. Обектът би трябвало да е подготвен до края 2022 година, като за задачата ще бъде построено ново осветяване, ще бъде подменена пътната и тротоарната настилката, ще има зони за отмора и велоалеи.

Това е основна права, която свързва ремонтирания бул. " Христо Ботев " със междинния кръг на града - бул. " Александър Стамболийски през ул. " Царевец "  и от другата страна ще стига до бул. " Свобода ".

" Строително-монтажните работи вече започнаха. Те са част от огромния план за 30-милионния заем, в който се включва и планът за пробива под  Водната палта. Заемът е от Фонда за устойчиви градове и е с рента 0,1%, изясни.

Според него няма да се затваря цялото платно, с цел да не се пречи на хората. Паветата ще бъдат запазени на склад при строителната компания на отговорно бранене, посочи заместник-кметът.

Предвидена е и индексация за този план с 20% повече средства.

" Все още няма методика, призната от Министерски съвет, въпреки че има решение на Общински съвет - Пловдив, с цел да можем да се възползваме ", обясни.

Източник: plovdiv24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР