37 участници от Ловеч, София, Габрово, Плевен, Априлци, Троян, Севлиево

...

37 участници събра 20-ят национален турнир по тенис на маса в Ловеч

37 участници от Ловеч, София, Габрово, Плевен, Априлци, Троян, Севлиево и Свищов събра националният шампионат по тенис на маса, състоял се през вчерашния ден и през днешния ден в люляковия град. Организира го спортният клуб по тенис на маса „ Интер клуб 09 “ с финансовата поддръжка на Община Ловеч. Състезанието е заложено в спортния календар за 2024 година и се организира в многофункционалната спортна зала на ПЕГ „ Екзарх Йосиф І ”.

Турнира откри през вчерашния ден заместник-кметът доктор Алдин Начков, който поздрави състезателите и пожела триумф. След груповата фаза в първия ден и елиминациите през днешния ден станаха ясни спечелилите. Шампионска купа, златен орден и парична награда от 300 лева завоюва Владимир Петков /Плевен/. Сребърния орден и парична награда от 200 лева завоюва Мартин Иванов /Свищов/. С бронза се окичиха Цветан Гелев /София/ - парична награда от 100 лева, и Атанас Енев /Ловеч/ - 50 лева Ярослав Ченков /Свищов/, който се класира пети, взе парична награда, следван от Румен Копчев /Габрово/ - парична награда, Петрослав Николов /Ловеч/ - парична награда, и Мюрен Дервишев /Севлиево/ - парична награда.

Победител във край,,Б “ стана Илиян Лозев /София/ - купа и златен орден. На второ място остана Иван Иванов /Габрово/ със сребърния орден, бронза си поделиха Валентин Илиев /Ловеч/ и Иван Пейчев /Ловеч/.

Всички участници получиха безвъзмездна тениска с логото на шампионата,,Lovech Open 2024 “, това е неговото 20-о издание. Проведе се и с финансовата поддръжка на компаниите „ Възраждане Касис “ и „ Виста “.
Източник: darik.bg