200 нови камери с AI снимат в София за скорост, колани и грешно престрояване
35 рамки с общо 200 камери на тях, ситуирани по цялото околовръстно в София, дебнат от предходната седмица нарушителите на пътя, написа “24 часа ”.
Те засичат прекосяване на алено, моментна скорост, потребление на мобилен телефон, липса на защитен колан на водачи и пасажери, както и неправилни маневри.
Освен това камерите хващат и коли без наложителната застраховка “Гражданска отговорност ”. Устройствата са с толкоз висока резолюция, че и нощните фотоси са ясни и номерата на колите се разчитат без проблем, обясниха от Пътна полиция.
Рамките са ситуирани по Северната и по Южната дъга на околовръстното шосе, а софтуерът им работи с изкуствен интелект. При нарушаване ще се издава електронен фиш за притежателя на автомобила.
Софтуерът е толкоз добър, че ще следи и за погрешно престрояване, както и за прекосяване от лента в лента на неразрешените за това сектори. Ще засича и неверно престрояване на кръстовищата.
Те засичат прекосяване на алено, моментна скорост, потребление на мобилен телефон, липса на защитен колан на водачи и пасажери, както и неправилни маневри.
Освен това камерите хващат и коли без наложителната застраховка “Гражданска отговорност ”. Устройствата са с толкоз висока резолюция, че и нощните фотоси са ясни и номерата на колите се разчитат без проблем, обясниха от Пътна полиция.
Рамките са ситуирани по Северната и по Южната дъга на околовръстното шосе, а софтуерът им работи с изкуствен интелект. При нарушаване ще се издава електронен фиш за притежателя на автомобила.
Софтуерът е толкоз добър, че ще следи и за погрешно престрояване, както и за прекосяване от лента в лента на неразрешените за това сектори. Ще засича и неверно престрояване на кръстовищата.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




