35-годишен мъж открил торба с патрони за автомат, прокуратурата започна

...
35-годишен мъж открил торба с патрони за автомат, прокуратурата започна
Коментари Харесай

Рибар извади над 300 боеприпаса от езерото Загорка

35-годишен мъж разкрил торба с патрони за автомат, прокуратурата стартира следствие
В старозагорското езеро Загорка са открити над 300 боеприпаса, оповестиха от пресцентъра на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи. Находката е направена инцидентно от 35-годишен мъж, който е ловил риба в езерото.

По време на риболова мъжът е закачил на въдицата си текстилна торба, цялостна с муниции, и неотложно е подал сигнал до полицията. От Районната прокуратура в Стара Загора прецизираха, че откритите муниции са за автомат и по случая към този момент е формирано досъдебно произвеждане.

Езерото Загорка е неестествен водоем, ситуиран в парк " Бедечка " в североизточната част на Стара Загора и е известно място за лов на риба. То се стопанисва от Спортен клуб по лов на риба - Стара Загора, който провежда постоянни надпревари и поддържа зарибяване на водоема.

Това не е първият случай на необикновена находка в български водоеми, като полицията и прокуратурата не престават следствието за определяне на произхода на боеприпасите и по какъв начин тъкмо са попаднали в езерото.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР