3 от 3 за Олимпиакос в баскетболната Евролига! Гръцкият гранд

...

Трети успех за "Олимпиакос" в Евролигата, Везенков с 12 точки

3 от 3 за " Олимпиакос " в баскетболната Евролига! Гръцкият гранд победи с 83:68 " Жалгирис " вкъщи. Националът Александър Везенков записа следващ мач с двуцифрени точки - 12, към които добави 6 битки, за 15 минути на паркета.

След изтощителното посещение в Барселона, треньорът на " Олимпиакос " Йоргос Бардзокас правеше доста промени в хода на дуела и никой от играчите не престоя на паркета над 25 минути.

Снимка: Getty Images

" Олимпиакос " стартира едва и изоставаше с 11 точки след първата четвърт, само че последователно откри своя темп и стопи задатъка на литовците до единствено 3 точки на полувремето.

Везенков и компания значително взеха решение разногласието в третия интервал, който завоюваха с 27:10. В последната четвърт " Олимпиакос " поддържаше разликата и затвори мача удобно.

Ключова за успеха се оказа стрелбата от тройката - 50% акуратност за " Олимпиакос " (14/28) против 29.2% (7/24) за " Жалгирис ".

В четвъртия кръг " Олимпиакос " гостува на ЦСКА Москва.
Източник: btvnovinite.bg