21 356 текстилни изделия, 900 обувки и чанти и близо

...
21 356 текстилни изделия, 900 обувки и чанти и близо
Коментари Харесай

Унищожиха десетки хиляди ментета

21 356 текстилни произведения, 900 обувки и чанти и близо 5000 парфюма бяха унищожени под контрола на Митница Бургас при три процедури през месеците февруари и април, осведоми Агенция "Митници ".

На 26.04.2018 година се организира третата процедура, при която бяха унищожени, посредством механично натрошаване и нарязване, 1000 парфюма и 122 чифта обувки и маратонки. Стоките са имитации на световноизвестни марки и са били предопределени за реализация, както на българския пазар, по този начин и в другите страни членки на Европейския съюз.

Фалшификатите са арестувани от митническите чиновници на Министерство на правосъдието Капитан Андреево през 2017 година при опити да бъдат пренесени в нарушаване на Европейски правилник № 608/2013 и Закона за марките и географските означения.



Снимка: Агенция "Митници "

За задържането са известени представители на правопритежателите на марките, които са открили, че стоките са подправени и съгласно нормативната уредба би трябвало да бъдат унищожени. Процедурата се прави под контрола на митница Бургас, а правопритежателите поемат разноските по унищожаването.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР