Едното момиче, скочило от прозореца на влак в движение, е в критично състояние
20-годишното момиче, което през вчерашния ден скочи от движещ се трен в региона на жп гара Клисура, е в сериозно положение в реанимацията на Университетската болница " Свети Георги " в Пловдив, оповестиха от лечебното заведение.
Лекарите поставят всички старания да бъде избавен животът на потърпевшата, само че прогнози на този стадий не могат да бъдат направени.
Другото потърпевшо момиче, което е на 21 години, е настанено в клиника в лечебното заведение в устойчиво положение.
Виж още Две девойки скочиха през прозореца на трен в придвижване край Клисура, изпуснали спирката
Инцидентът стана през вчерашния ден, като сигналът е подаден на телефон 112 към 13.30 часа.
От Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи в града под тепетата оповестиха, че двете са скочили през прозореца на влака София- Бургас, докато той е бил в придвижване, защото са пропуснали спирката, на която е трябвало дa слязат.
По информация на в. " Марица " по-тежко потърпевшата е българска студентка, а тази с по-леки пострадвания - полякиня.
По случая е формирано досъдебно произвеждане под надзора на Районната прокуратура в Пловдив.




