Дете оцеля, след като ухапа до смърт силно отровна кобра
2-годишно дете оцеля, откакто ухапа до гибел мощно отровна кобра. Необикновеният случай се е случил предишния четвъртък в индийския град Бетия, покрай границата с Непал.
Според известия в локалните медии дребният Говинда е играел, когато змията се е увила към ръката му.
Момчето реагирало инстинктивно – нахвърлило се върху змията и я ухапало.
„ Когато видяхме кобрата в ръката на детето, всички се затичахме към него, само че той към този момент я беше ухапал и тя умря на място “, разяснява бабата на Говинда пред локални медии, представени от интернационалните издания, предава БТВ.
След случая момчето за малко изгубило схващане. Близките му в началото го завели в здравен център. Оттам то е било трансферирано в болница.
Според лекуващия доктор - доктор Саураб Кумар, змийската отрова е била лека и не е провокирала животозастрашаваща обстановка.
В Индия приблизително към 58 000 души умират от ухапвания от змии всяка година. Това демонстрира изследване, оповестено през 2020 година в списание eLife.
Жертвите идват най-вече от селски региони, където медицинските грижи постоянно са незадоволителни.




