18-годишната Мария Делчева е част от националния отбор на България

...

Мария Делчева: Надявам се да се класираме за финалите на европейското по бадминтон

18-годишната Мария Делчева е част от националния тим на България по бадминтон за смесени тимове (мъже и жени), който стартира на 6 декември присъединяване си в квалификациите в София за европейското състезание в Копенхаген следващата година.

Нашите започват с мач против Ирландия, а по-късно срещат Финландия. Ако заемат първото място в подгрупата, българите ще играят с спечелилия от другата в мач за класиране на шампионата в Дания през февруари 2019 година.

„ Надявам се да се класираме за финалите на европейското състезание. Дано да спечелим срещите си в бадминтон зала „ Европа “. Аз персонално съм доста горда, че съм част от този народен тим “, съобщи златната медалистка от Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес Делчева.

Софиянката изпраща най-силната си година. Заедно със своя треньор Слънчезар Цанков Мария завоюва купите от шампионатите за девойки в Израел и Кипър, игра край в Гърция, зае трето място на надпреварата в Пазарджик и доближи до четвъртфиналите на европейското състезание в тази възраст в Талин

Освен това бадминтонистката завоюва отборната купа на Балканиадата за дами в Орестиада и завоюва бронзов орден на единично. Делчева стана държавна шампионка при девойките

Мария е измежду стипендиантите на фондацията на Димитър Бербатов. Вчера тя зае второто място в класацията „ Спортен гений за 2018 “ година. /bnr.bg
Източник: dnesplus.bg