Владислав Панев: 133 млн. лева загуба на Топлофикация София за първото тримесечие
" 133 млн. лв. загуба на Топлофикация " София " за първото тримесечие на годината, баш в разгара на отоплителния сезон, когато би трябвало да е печатница за пари. Миналата година за първото тримесечие Топлофикация " София " има облага 65 милиона лв., което е особено за първото тримесечие на всяка година, защото това е отоплителният сезон. Обяснявам си, че сега Топлофикация " София " има загуби с това, че най-сериозното перо, което спада, приходите спадат, това е от дотациите, които влизат във фонд " Сигурност " на енергийната система ". Това разясни пред БНР икономистът и някогашен депутат Владислав Панев:
" Знаете, че комбинираните производства на пара и електрическа енергия нормално се субсидират по този метод, като предходната година към 120 милиона лв. повече е била тази вноска във Фонд " Сигурност " на Топлофикация " София ". Рязко е намаляла от тази година, от новия отоплителен сезон с решение на КЕВР, несъмнено ".
" Държавата в лицето на КЕВР продължава да обезпечава на тецовете на Ковачки големи облаги над борсовите цени ", добави някогашният депутат в изявление за предаването " 12+3 " по стратегия " Хоризонт ":
" Там става въпрос за стотици милиони най-малко на година ".




