13 момчета попаднаха в групата за подготовка на националния отбор

...

13 момчета в състава на националния отбор за FIBA U17 Skills Challenge

13 момчета попаднаха в групата за подготовка на националния тим за юноши до 17 години за новата конкуренция на ФИБА - FIBA U17 Skills Challenge.

Както е известно, най-хубавите български състезатели, родени през 2003 година трябваше да вземат участие в Световното състезание за тази възраст, хазаин на което трябваше да е София. Световната зараза с ковид Covid-19 обаче стана причина за анулацията на шампионата, както и на всички Европейски шампионати за подрастващи. Вместо Мондиала от ФИБА учредиха ново съревнование, което виртуално ще покаже качествата на играчите в конкуренция по умения.

България попадна в една група с Мали, Китай и спечелилия от квалификациите в Америка

Така Даниел Клечков и Стойо Чолаков ще съберат своите избраници за подготовка за новия формат от 9 до 23 август.

Георги Герганов (Тунджа)
Николай Нинов (Тунджа)
Любомир Керемедчиев (Черно море Тича)
Христо Ганчев (Черно море Тича)
Димитър Евгениев (Черно море Тича)
Никола Александър Жеков (БУБА Баскетбол)
Симеон Димитров (Германия)

Основната цел на треньорите ще е селектирането на състезатели подобаващи за характера на шампионата FIBA U17 Skills Challenge и специфичната им подготовка ориентирана към оптимално положително показване и допустимо заемането на по-предно място в надпреварата.