12 медала спечелиха българските гимнастички на международен турнир по художествена

...

12 медала за гимнастичките ни от Корбей Есон

12 медала завоюваха българските гимнастички на интернационален шампионат по художествена гимнастика във френския град Корбей Есон.

При дамите във финалите на обособените уреди Ерика Зафирова и Петя Борисова извоюваха четири оценки, от които две златни. Зафирова завоюва първото място в този с топка и сребърен с бухалки, а Борисова - златен с лента и бронзов с обръч.

С обръч Борисова получи оценка от 16.650 точки и сграбчи бронза. Златото завоюва Юлия Евчик (Беларус) с оценка 17.000 точки, а среброто - Екатерина Веденеева (Русия) с 16.900точки.

С топка Ерика Зафирова игра чудесно и с оценка от 17.900 стигна до златото. С бухалки тя получи оценка от 16.700, което й донесе сребърен орден. Шампионка стана Юлия Исачанка (Беларус) със 17.350 точки, а трета се подреди Юлия Евчик (Беларус) с 16.650 точки.

Борисова изигра отлична лента и сграбчи златото с оценка от 17.100 точки. Втора се класира Юлия Евчик (Беларус) с 16.900, а трета - Екатерина Веденеева (Русия) с

При девойките извоюваните оценки са 8 - три златни, три сребърни и две бронзови.

С обръч златото взе Татяна Воложанина, а сребро - Анна Келман. С топка Елизабет Йовчева е със сребърен орден, а Татяна Воложанина с бронзов. С бухалки шампионка е Татяна Воложанина, а трета се подреди Анна Келман. Келман е първа с лента, пред Воложанина.

Източник: bnr.bg