12 години по-късно, Сребърната салатиера ще бъде в ръцете на

...

От Неверкузен до Неверлузен: Байер Леверкузен е шампион в Бундеслигата за първи път в историята си

12 години по-късно, " Сребърната салатиера " ще бъде в ръцете на друг от Байерн Мюнхен тим.

Байер Леверкузен победи Вердер Бремен с 5:0 в мач от 29-я кръг на Бундеслигата и по този начин 5 дуела преди края на сезона и разликата от 16 точки пред " баварците " и Щутгарт, " Ди Веркселф " е първенец на Германия за първи път в историята си.

" Аспирините " изравниха и върха на Ювентус за най-вече поредни мачове без загуба в топ 10 шампионатите от 2000 година насам - 43.

Epic! ️ |
— Bayer 04 Leverkusen (@bayer04_en)

Йонас Хофман бе фаулиран в наказателното поле, което в началото бе неглижирано от основния арбитър. След преразглеждане на обстановката от ВАР, дузпата бе дадена. Виктор Бонифейс застана зад топката и бе безукорен, откривайки резултата в 25-та минута.

Четири минути по-късно, домакините имаха късмет да удвоят преимуществото си след недоразумение в наказателното поле на Вердер, само че изстрелът на Йонатан Тах и добавката на нигерийския нападател Бонифейс бяха избавени от вратаря Михаел Зетерер.

В 38-та минута Йонас Хофман още веднъж бе забъркан, откакто той откри Амин Адли с прелестно подаване, само че изстрелът на мароканския национал срещна напречния дирек.

" Байарена " изригна още веднъж след един час игра, откакто Гранит Джака означи един от марковите си голове от отвън наказателното поле. Швейцарецът изстреля същински снаряд, който доближи до 107 км/ч.

Is this the goal that seals a first Bundesliga title for Leverkusen?
— Flashscore.com (@Flashscorecom)

Красивите голове не стопираха да падат. Този път резервата в днешния дуел Флориан Вирц направи резултата типичен с попадение още веднъж отвън наказателното поле на Вердер.

В 83-та минута още веднъж геният на Леверкузен бе прецизен, което докара до нахлуването на част от почитателите на " Ди Веркселф " на терена.

Вирц добави хеттрика си седем минути по-късно. Нетърпеливите фенове на домакините още веднъж нахлуха на терена, при което основният арбитър непосредствено свири завършек на дуела.

Леверкузен към този момент може напълно да се отдаде на идния реванш от четвъртфиналната фаза на Лига Европа против Уест Хям.

След тази звучна загуба, гостите заемат 12-та позиция с актив от 31 точки. Следващият им дуел е домакинство на Щутгарт.