Министерството на финансите отчита дефицит от 1,76 млрд. евро
1 милиард и 761 милиона евро е дефицитът в хазната към края на април, регистрират от Министерството на финансите.
Това съставлява 1,4% от брутния вътрешен артикул.
Разходите по консолидираната фискална стратегия, в това число вноската към Европейския съюз, надвишават 15 милиарда и 830 милиона евро.
Година по-рано този индикатор е бил близо 13 милиарда и 500 милиона евро, а от финансовото министерство изясняват разликата главно с растежа на разноските за обществени и здравноосигурителни заплащания, в това число за пенсии и личен състав, както и с нарастването на някои финансови разноски.
Приходите и помощите към април са в размер на 14 милиарда евро. Постъпленията нарастват с 12,4 на 100 по отношение на същия интервал на предходната година.
Фискалният запас възлиза на 6 милиарда и 800 милиона евро.
Това съставлява 1,4% от брутния вътрешен артикул.
Разходите по консолидираната фискална стратегия, в това число вноската към Европейския съюз, надвишават 15 милиарда и 830 милиона евро.
Година по-рано този индикатор е бил близо 13 милиарда и 500 милиона евро, а от финансовото министерство изясняват разликата главно с растежа на разноските за обществени и здравноосигурителни заплащания, в това число за пенсии и личен състав, както и с нарастването на някои финансови разноски.
Приходите и помощите към април са в размер на 14 милиарда евро. Постъпленията нарастват с 12,4 на 100 по отношение на същия интервал на предходната година.
Фискалният запас възлиза на 6 милиарда и 800 милиона евро.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




