Зоря Луганск продължава в Лига Европа след спорен реваншЦСКА загуби

...

Без късмет и след спорно съдийство ЦСКА е аут от Европа

Зоря Луганск продължава в Лига Европа след противоречив реванш

ЦСКА загуби от " Зоря Луганск " с 0:1 в мач –реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа и напусна европейските клубни шампионати. Срещата се играе в украинския град Запорожие. " Зоря " вкара гола си в самия завършек на мача и продължава с общ резултат 2:1 след равенството 1:1 в първия дуел в София.

Двубоят стартира неприятно за домакините, които трябваше да създадат насилствена промяна в самото начало на срещата - Абу Хана се контузи тежко след конфликт с Евандро от ЦСКА и беше сменен от Йевген Чеберко още в третата минута.

В 22-ата минута футболистите на ЦСКА желаеха дузпа за игра с ръка на Михайличенко, само че съдията остави играта да продължи и при последвалата контраофанзива Иван Турицов бе заставен да спре откъсващия се самичък Владен Юрченко. Реферът неотложно подвигна червен картон на Турицов и „ алените “ останаха с човек по-малко на терена. Телевизионните повторения демонстрираха, че претенциите на тима на Люпко Петрович са били изцяло основателни и Богдан Михайличенко в действителност играе с ръка в пеналта си след удар на Кристиян Малинов. В 28-ата минута ЦСКА изпусна състояние за гол – Евандро бе изведен на добра позиция от Петър Занев и стреля, само че ударът му бе париран от Микита Шевченко.

В идващите минути до края на полувремето ЦСКА одобри играта в личната си половина, а украинците не съумяха да основат чисти положения и двата отбора се отдръпнаха на почивката при нулево тъждество. След подновяването на играта „ армейците “ продължиха да се бранят грамотно и не позволиха вратата им да бъде застрашена. В 58-ата минута Али Соу стреля с глава, само че ударът му бе слаб и не затрудни Шевченко. Още един удар на Соу в 66-ата минута още веднъж бе избавен без проблеми от украинския вратар. В 67-ата минута появилият се след почивката Богдан Леднев стреля рисково отвън наказателното поле, само че стражът на ЦСКА Черниаускас бе на точното място и опази вратата си суха. В 73-ата минута ЦСКА изпусна идеална опция за повеждане в резултата – Малинов след серия от финтове се озова на добра позиция и шутира, само че Шевченко показва страховит инстикт и с ръка отби топката. В 85-ата минута Шевченко още веднъж не позволи гол, отбивайки в корнер след удар на влезлия като запаса Митко Митков. Домакините нанесоха своя удар в 89-ата минута, когато Назарий Русин нахлу в наказателното поле и първият му изстрел бе избавен от голлинията, само че при добавката не сбърка. Русин в насладата си смъкна своята фланелка и получи втори жълт и надлежно червен картон. ЦСКА се нуждаеше от един гол, с цел да вкара мача в продължения, само че в дребното оставащо време не съумя да стори нищо и напусна терена надвит.

" Зоря " - ЦСКА 1:0

1:0 Назари Русин (89`)

" Зоря " (4-4-2): 30. Шевченко (к), 7. Кочергин, 10. Хомченовски, 11. Будкивски, 14. Михайличенко, 15. Вернидуб, 18. Тумчук, 20. Абу Хана (4` Йевген Чеберко), 21. Иванисениа, 31. Русин, 80. Юрченко (46` Богдан Леднев)

Ст. треньор: Виктор Скрипник

ЦСКА (4-3-3): 30. Витаутас Черниаускас; 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев (к), 25. Нуно Томаш; 3. Жеферсон, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов (82` Диего Фабрини), 20. Тиаго Родригес, 19. Иван Турицов; 22. Али Соу, 10. Евандро Да Силва (56` Митко Митков)

Ст. треньор: Люпко Петрович

Жълти картони: Иван Турицов - ЦСКА (15`, 22`), Дмитро Комченовский - Зоря (21`), Владлен Юрченко - Зоря (29`), Пилип Будкивский - Зоря (45`), Назари Рисун - Зоря (68`)

Червен картон: Иван Турицов - ЦСКА (22`)

Главен арбитър: Амаури Делеру (Франция)

Стадион: " Славутич-Арена ", Запорожие, Украйна

Нова тв

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!