Завърналият се в баскетболния елит отбор на ЦСКА постигна първа

...

Първа победа за ЦСКА след завръщането си в баскетболния елит

Завърналият се в баскетболния хайлайф тим на ЦСКА реализира първа победа в тазгодишния шампионат. В първа среща от втория кръг " алените " се постановиха мъчно като посетители против Шумен със 70:68 (27:20, 9:23, 20:14, 14:11).

След панер на Алекс Симеонов столичани взеха задатък от 20:13, с цел да завоюват първата част с 27:20. Домакините хвърлиха всички сили във втората четвърт и първо съумяха да изравнят до 34:34, след което поведоха със седем точки на почивката.

Третият интервал даде началото на обрата, оказал се съдбоносен за крайния излаз на мача в Шумен. " Армейците " изоставаха единствено с точка преди последните 10 минути от срещата. Тройка на Виктор Гергов изведе ЦСКА напред в резултата при 65:62, след което възпитаниците на треньора Росен Барчовски не изпуснаха водачеството в дуела.

Най-резултатен за спечелилите стана Алекс Симеонов с 19 точки. Съотборникът му Зейн Ноулс добави още 17 точки.

Самуел Адеунми се отличи със 17 точки за състава на домакините, а Джавонте Елис осъществя още 11.

ЦСКА е с една победа и едно проваляне досега, до момента в който Шумен има две загуби през новата акция.