За шеста поредна година през 2021 г. цените на е-винетките остават

...
За шеста поредна година през 2021 г. цените
на е-винетките остават
Коментари Харесай

За шеста поредна година през 2021 г. цените на електронните винетки остават без промяна

За шеста поредна година през 2021 година цените на е-винетките остават непроменени. Собствениците или водачите на леки автомобили ще може да купят годишната, както и до момента, за 97 лева, тримесечната - за 54 лева, месечната – за 30 лева, седмичната - за 15 лева, и уикенд винетката за 10 лева. Шофьорите могат да купят и проверят валидността на електронната винетка на сайта www.bgtoll.bg и мобилното приложение БГТОЛ. През януари и февруари 2021 година изтича срокът на над 800 хиляди годишни е-винетки за леки коли.

Предвид епидемиологичната конюнктура с Covid-19 молим потребителите при купуване на е-винетка да употребяват сайта www.bgtoll.bg или мобилното приложение БГТОЛ. Електронни винетки могат да бъдат купени и през останалите канали за продажба на АПИ – на гише против заплащане в брой или чрез терминал за самотаксуване – с карта. Гишета има на 13 контролно-пропускателни гранични пункта, както и в 27-те регионални пътни управления в цялата страната. Терминалите за самотаксуване са близо 500.

Електронни винетки може да бъдат купени и от партньорската мрежа на Агенция „ Пътна инфраструктура “ посредством сайтовете www.vinetki.bg, www.tollpass.bg, www.digitoll.bg, www.epay.bg, www.telenor.bg, www.A1.bg, както и на каса в мрежата на мобилните оператори А1, Теленор, Български пощи, Easy Pay и в бензиностанциите „ Лукойл “, „ Петрол “ и ОМВ, а също и посредством терминалите “Cashterminal ” в мрежата на “Интеркапитал груп ”.

Валидността на електронната винетка може да се ревизира на уеб страницата www.bgtoll.bg от бутона „ Проверка на винетка “. Чрез въвеждане на регистрационния номер на автомобила и страната, в която е регистриран, всеки може да получи информация за крайния период на електронната винетка, без значение откъде е купена – от търговски обекти на Агенция „ Пътна инфраструктура “ или в търговската мрежа на сътрудниците на АПИ. Статусът може да е „ деен “, „ с изтекъл период “ или „ необработен “ в случаите, когато винетката е купена с отложен старт до 30 дни от началната дата на годност.

Собствениците на коли, които имат е-винетки, издадени посредством Агенцията за социално подкрепяне, могат да проверят валидността им на уеб страницата на АПИ – https://social.api.bg. Бутонът е с надпис „ Проверка на е-винетка, издадена чрез Агенция за обществено подкрепяне “. Информацията за периода на годишната безплатна винетка се появява след въвеждане на регистрационния номер на автомобила.

От 1 януари до 30 ноември 2020 година през всички канали за продажба са купени над 5 млн. е-винетки за над 256 млн. лева. Най-предпочитани от водачите на МПС до 3,5 т са годишните е-винетки. От тях са продадени 1 954 530 броя на стойност 189 589 410 лв. На второ място по търсене са седмичните е-винетки. Купени са 1 717 888 бр. за 29 291 447 лева Следват месечните е-винетки - 534 248 бр., за 21 382 995 лева, уикенд винетките – 441 955 бр., за 4 419 550 лева и тримесечните е-винетки – 72 713 бр., за 3 926 502 лева

*Източник: www.api.bg
Източник: auto-press.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР