Ювентус победи Сасуоло с 3:0 у дома. Срещата беше от

...

Страхотни голове на Влахович залепиха Ювентус зад Интер в Серия А

Ювентус победи Сасуоло с 3:0 вкъщи. Срещата беше от 20-ия кръг на Серия А. Два страхотни гола за триумфа на " бианконерите " вкара Душан Влахович. Сърбинът беше прецизен в 15-ата и 38-ата минути. Крайният резултат оформи Федерико Киеза минута преди края на постоянното време.

С триумфа възпитаниците на Масимилиано Алегри се приближиха на две точки от водача Интер, събирайки 49 точки. " Неровердите " са на 14-о място във краткотрайното класиране с 19 точки.

Ювентус поведе с първата си добра опция в мача. Гостите сбъркаха в центъра, което разреши на " бианконерите " да контраатакуват. Адриен Рабио подаде към Душан Влахович, който със страховит удар от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл за 1:0.

След половин час игра " неровердите " сътвориха първата си по-опасна офанзива. Лауриент получи топката отляво в наказателното поле и опита слаб удар, с който не затрудни Шчесни. Минута по-късно вратарят на Ювентус мазета рисков удар на Матеус Енрике.

В 38-ата минута Юве стигна до втори гол. Домакините получиха право да изпълнят директен свободен удар на отколо 25 метра от вратата на Консили. Зад топката застана Влахович, чийто страховит шут срещна горната греда, а по-късно се озова във вратата за 2:0.

В 44-ата минута Консили се оправи с удар от далечна отдалеченост на Адриен Рабио.

В 53-ата минута Лауриент проби отляво, навлезе във вътрешността и подаде към Доменико Берарди. Нападателят овладя и шутира от границата на наказателното поле, само че топката мина около вратата. Десет минути по-късно Сасуоло още веднъж провежда рискова офанзива, при която Берарди насочи удар от междинна отдалеченост фронтално против вратата, само че Шчесни избави.

Малко по-късно Влахович откри Федерико Киеза пред наказателното поле, само че нападателят прати топката над вратата. В 73-ата минута Киеза подаде към Тимъти Уеа, а американецът от близка отдалеченост стреля над вратата.

В 89-ата минута Федерико Киеза постави точка на разногласието с трети гол. Мануел Локатели се пребори за топката пред наказателното поле и подаде към Киеза. Нападателят шутира от границата на наказателното поле, а Консили не се намеси по най-хубавия метод, като разреши топката да се озове във вратата му.

Ювентус - Сасуоло 3:0

1:0 Душан Влахович (15)

2:0 Душан Влахович (38)

3:0 Федерико Киеза (89)

Ювентус: Шчесни, Камбиасо, Бремер, Данило, Ругани, Костич, Мирети, Рабио, Локатели, Йълдъз, Влахович

Сасуоло: Консили, Педерсен, Ерлич, Ферари, Вити, Болоца, Матеус Енрике, Торствед, Лауриент, Берарди, Пинамонти