Ювентус“ победи Фиорентина с 2:0 в първия мач от 24-ия

...

Ювентус“ победи Фиорентина“ в мач номер 500 на Буфон

„ Ювентус “ победи Фиорентина с 2:0 в първия мач от 24-ия кръг на италианското футболно състезание.

По този метод първенците се върнаха на лидерската позиция с 62 точки, само че вторият „ Наполи “ има две по-малко и през днешния ден приема „ Лацио “.

Легендарният вратар Джанлуиджи Буфон изигра своя мач номер 500 с екипа на „ Ювентус “.

Старши треньорът Максимилиано Алегри записа 200 срещи отпред на торинци.

В 18-ата минута бе най-дискутираната обстановка в мача. Съдията Марко Гуида отсъди дузпа за „ Фиорентина “ за игра с ръка на Джорджо Киелини.

Положението беше много противоречиво и реферът се съветва със системата за видео наблюдаване. Първоначално той удостовери решението си, само че след това го анулира поради засада на Марко Бенаси.

След подновяването на играта „ Ювентус “ взе превес и в 55-ата минута стигна до рисков директен свободен удар. Бившият състезател на домакините Федерико Бернадески застана зад топката и я прати в мрежата.

В 71-ата минута Буфон избави удар на Федерико Киеза, който излезе самичък против него. Милан Бадел също получи опция да изравни, само че ударът му бе избит от бранител на гостите.

В 85-ата минута Киелини изведе Гонсало Игуаин самичък против Спортиело и той прати топката в мрежата за крайното 2:0.
Източник: bnr.bg