Ювентус отново се доближи на две точки от лидера Интер,

...

Влахович поведе Юве към класика срещу Сасуоло

Ювентус още веднъж се приближи на две точки от водача Интер, откакто победи с 3:0 Сасуоло на " Алианц Стейдиъм " в финален дуел от 20-ия кръг на Серия " А ". Душан Влахович (15`, 37`) затвърди усещането, че възстановява формата си и означи два превъзходни гола преди почивката.

И двата изстрела бяха отвън наказателното поле, като вторият бе след съвършено изпълнен фаул. Федерико Киеза оформи крайния резултат минута преди края.

Така Ювентус взе реванш от единствения тим, който го бе победил през този сезон. Това се случи през септември, когато " зелено-черните " надвиха с 4:2 на собствен терен. Сасуоло в действителност имаше три победи в последните пет мача с Ювентус в Серия " А ".

Въпреки че Федерико Киеза бе възобновен, той остана на пейката на домакините за началото, където бе и Аркадиуш Милик, отбелязал хеттрик против Фрозиноне. Макс Алегри заложи на Душан Влахович и Кенан Йълдъз в офанзива. Маккени и Гати пропуснаха дуела поради санкции, само че Андре Рабио се завърна в халфовата линия след травма. Камбиазо също започва. Ругани влезе в защитната тройка.

Андреа Пинамонти водеше офанзивата на Сасуоло. Берарди имаше проблеми в мача с Фиорентина, само че бе подготвен да стартира.

Двубоят стартира много равностойно, само че без да оказват напън и да основават положения, домакините поведоха в 15-ата минута след прекрасен удар на Душан Влахович от границата на наказателното поле, след който топката влетя под напречната греда.

В 32-рата минута и Сасуоло сътвори първата си опция. Тя още веднъж пристигна след изстрел от далечна отдалеченост. Отправи го Лауриенте, само че Шчесни се намеси положителни и мазета.

Пет минути по-късно Юве стигна до втори гол, който още веднъж пристигна от нищото. И още веднъж над всички бе Влахович, който извърши прелестен директен свободен удар от към 25 метра, топката рикошира в напречната греда и за повторно влезе във вратата на Консили.

В 53-тата минута Берарди насочи рисков изстрел от границата на наказателното поле, само че на сантиметри настрана от задачата. Десетина минути по-късно още веднъж звездата на Сасуоло нанесе мощен удар, след който се получи и рикошет, само че този път Шчесни избави с една ръка.

Тимъти Уеа пък пропусна страховит късмет да вкара трети гол за Ювентус в 76-ата минута, когато Киеза доста добре му сервира топката в наказателното поле, само че американецът стреля над вратата. До края " бианконерите " освен направляваха мача, само че стигнаха и до трети гол. В 89-ата минута Милик завоюва топката, след което Локатели откри в наказателното поле Киеза, чийто удар се отклони в защитник, след което топката мина под плонжа на Консили.
Източник: lupa.bg