Юношите старша възраст на "Монтана" разгромиха с 4:0 отбора на

...

Монтана отнесе с 4:0 Янтра за едно полувреме при U19 /снимки/

Юношите старша възраст на "Монтана " разгромиха с 4:0 тима на "Янтра " (Габрово), като и четирите гола паднаха след почивката. Срещата бе от II кръг на шампионата на елитната „ А” група U19, игра се на формалния терен в спортния комплекс „ Огоста” и бе дебютна за видинския съдия Даниел Иванов.
Първото полувреме гостите се бяха барикадирали в личната си половина, само че домакините по този начин и не сътвориха нито една рискова обстановка за гол. Те постановиха надзор над топката, само че ритнаха единствено един път в очертанията на вратата. След почивката дребните монтанци натиснаха и в 46-та мин. пред Костадин Илиев се откри отлична опция да открие резултата, само че ударът му с глава излезе в навън. Десет минути по-късно „ бетонът” на габровци най-сетне бе разрушен. Никола Петров-Банята центрира от дясно, вратарят Александър Александров изпусна топката, която попадна у Стефан Каменов и той я изпати назад в мрежата 1:0.След гола футболистите на "Янтра " поотвориха малко играта и … инкасираха още три попадения.
Най-напред влезлият като запаса Любомир Веселов се разписа с чудесно ориентиран удар минал около цялостен куп играчи и от двата тима. Останалите два гола заби Борислав Бренишки, който също не стартира мача в титулярния състав на "Монтана ". При първият той разигра двойно със Стефан Каменов, а в 85-та мин. Бренишки лиши топката от бранител на гостите и останал самичък против вратаря не му остави никакъв късмет, оформяйки по този метод и разгрома.

"Монтана " - "Янтра 1919 " (Габрово) 4:0 (0:0)

"Монтана ": Юлиян Весков, Мирослав Янчев, Костадин Илиев, Еманоил Каменов-кап., Диян Детелинов, Никола Петров, Стефан Каменов, Симеон Ваньов, Кристиян Апостолов, Пиер Пиеров, Мартин Димитров (Светослав Младенов, Борислав Христов, Стоян Терзиев, Петьо Петков, Борислав Бренишки, Борислав Евлогиев, Любомир Веселов).Треньор: Дилян Иванов.
"Янтра ": Александър Александров, Симеон Спасов, Радослав Гатев, Делян Дончев, Радослав Филев, Христо Цонев-кап., Недко Стоянов, Павел Павлов, Мирослав Пенков, Петър Павлов, Калоян Белчев.Треньор: Веселин Антов.
Голмайстори: 1:0 Стефан Каменов (56), 2:0 Любомир Веселов (62), 3:0 Борислав Бренишки (67), 4:0 Борислав Бренишки (85).
Главен арбитър: Даниел Иванов.
Асистенти: Николай Михайлов, Славян Добрев.
Стадион:„ Огоста”-50 фенове.
Източник: bulnews.bg