Юношеският национален отбор на България до 17 година започна с

...

България U17 започна с равенство в приятелски турнир

Юношеският народен тим на България до 17 година стартира с тъждество 1:1 против Турция присъединяване си на интернационалния другарски шампионат, хазаин на който е Хърватия.

Младите български гении сътвориха по-добрите положения през цялата среща, само че не съумяха да се възползват от тях по най-хубавия метод и в последна сметка дуелът приключи без победител.
 Националите стартират Лига на нациите с посещение на Беларус

Ето програмата

Турската селекция първа съумя да открие резултата при единствената си по-опасна офанзива преди почивката. Точен в 20-ата минута беше Дарвин Сойлу с диагонален изстрел.

Съставът, воден от Тодор Симов, не се отхвърли да преследва изравнителното попадение до последния съдийски сигнал. Така се стигна до 90-ата минута на мача, когато Данаил Ластарджиев засече с глава едно центриране, турският вратар Мехмет отрази удара му, само че при добавката Симеон Цанев възвърне равенството и оформи крайния резултат.

Следващата среща на България U17 е в понеделник, 12 февруари, а противник на " трикольорите " в нея е съставът на Гърция. В последния си дуел от конкуренцията на 15 февруари младите българи ще се изправят против домакините от Хърватия.

състав на България: Атанас Кехайов, Данаил Ластарджиев, Божидар Петров (79-Давид Димитров), Михаил Полендаков (79-Мерт Селим), Симеон Цанев, Борис Тодоров (60-Стивън Стоянчов), Виктор Иванов (60-Кристиaн Йорданов), Калоян Божков (65-Александър Джамов), Емил Найденов, Филип Гигов (60-Тарек Жензарли), Васил Каймаканов (65-Михаил Петров)

селекционер: Тодор Симов

голмайстори: 0:1 Дарвин Сойлу 20, 1:1 Симеон Цанев 90